Farnost Dobruška Opočno Přepychy Solnice

(pro mobily: menu vlevo nahoře – )

Augustin Šenkýř: Dies Numini et Principi – koncert 18.12.2018

20. prosince 2018 Pastorační asistent 0 Comments

Po pražské premiéře uvede opera Národního divadla Praha v Kostele sv. Václava v Dobrušce novodobou premiéru gratulační kantáty Augustina Šenkýře – dobrušského rodáka (Křovice) věnovanou opatovi břevnovského kláštera Friedrichu Grundmannovi.
Toto pozoruhodné dílo nebylo od své premiéry v roce 1770 nikdy provedeno. Nyní zazní v podání sólistů Markéty Böhmové, Yukiko Kinjo, Michaely Zajmi, Jakuba Kośe a Romana Hozy pod taktovkou Zdeňka Klaudy, který byl za podobný objev (Rybovo Stabat mater) oceněn mezi jinými i cenou Diapason D’Or. Dále se přestaví Orchestr Národního divadla, cembalista Filip Dvořák a Dětský sbor Základní umelecké školy v Dobrušce.
Hudebně dramatické dílo Dies Numini et Principi se uskuteční v kostele sv. Václava v Dobrušce v úterý 18.12. 2018 od 18.00 hod. Vstupenky v informačním centru i v kostele před koncertem.
Podrobné informace o díle:
http://farnost-dobruska.cz/wp-content/uploads/2018/12/AUGUSTIN-ŠENKÝŘ-Drama-pastoritium-Dobruška_info.pdf
https://www.casopisharmonie.cz/svet-opery/rokokovy-objev-prazske-nd-uvede-zapomenuteho-augustina-senkyre.html

Předchozí příspěvek

Následující příspěvek