Cesta manželů Rokole u Bohdašína

30. března 2018 Pastorační asistent 0 Comments

Cesta manželů Rokole
Cesta manželů je krátkou cestou s patnácti zastávkami. Vede od rybníčku u silnice vzhůru strání až na dohled kapličky Betlém a provinčního domu. Dává si za úkol zpomalit nejen manžele, ale i ostatní příchozí, a přimět je k zamyšlení nad životem, svým manželstvím, vztahem k sobě a druhým…
Jednotlivá zastavení jsou ozdobená pěknými dřevěnými plastikami a texty k přemýšlení. Texty jsou průřezem lidského života. Od seznámení se s partnerem, přes hledání společného bydlení, narození dětí, jejich vychování i odchod z domova, až k vlastnímu stárnutí.

Kaple Matky Boží třikrát podivuhodné „Betlém“
Kaple Betlém byla dostavěná v roce 1997. Vysvěcená byla téhož roku dne 19. července. Datum vysvěcení je vytesaný na mramorové desce připevněné nad soklem vlevo od vchodových dveří. Kaple je kopií té původní v Schönstattu. Je 143.schönstattskou kaplí na světě. Nese ideál poslání Betlému.


 

 

 

Předchozí příspěvek

Následující příspěvek